Tomek Lipiński & Tilt już w sobotę w Gdańsku!

tilt gdansk2013 - life.pl

W najbliższą sobotę – 9 listopada w gdańskim Klubie B90 wystąpi żywa legenda polskiej sceny muzycznej – Tomek Lipiński & Tilt !

Tomek Lipiński & Tilt już w sobotę w Gdańsku!Zespół Tilt, założony w Warszawie w 1979 roku przez Tomka Lipińskiego, należy dziś do najważniejszych polskich zespołów rockowych. Grupa miała kilka wcieleń muzycznych i personalnych, ale niezmiennie jest dowodzona przez lidera – Tomka Lipińskiego, jednego z najlepszych polskich „songwriterów”. Okresy aktywności Tiltu często przeplatały się z okresami aktywności Brygady Kryzys – zespołu założonego przez Tomka Lipińskiego i Roberta Brylewskiego.

Pierwsze wydawnictwo Tiltu, to singiel z 1983 roku z trzema piosenkami „Runął już ostatni mur”, „O, jaki dziwny, dziwny, dziwny” i „Każdy się boi swojej paranoi”. Singiel spotkał się z bardzo żywym odbiorem publiczności a piosenki te do dziś są wykonywane na koncertach grupy.

Pierwsza długogrająca płyta zatytułowana po prostu „Tilt”, ukazała się w 1988 roku i przyniosła zespołowi bardzo dużą popularność. Album pokazał łagodniejsze oblicze zespołu i był sporym zaskoczeniem dla ortodoksyjnej część punkowej publiczności. Jak pokazały dalsze losy grupy, Tilt nigdy nie ograniczał się do podporządkowania swojej muzyki jakiemuś gatunkowi, ale zawsze realizował swoja własną drogę artystyczną, wytyczaną przez lidera – Tomka Lipińskiego. Czas pokazał, że wolność artystyczna, szczerość przekazu i niepoddawanie się modom pozwalają zespołowi przez lata przetrwać w głowach i sercach słuchaczy. Album „Tilt” wraz ze zmianami muzycznymi przyniósł prawdziwe przeboje, do dziś nadawane w radiach jako 'evergreeny’, m.in.: „Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia” czy „Mówię ci, że”, w którym gościnnie zaśpiewała Kayah (wtedy jeszcze nie posługiwała się tym pseudonimem). Ta ostatnia piosenka stała się jednym z największych polskich przebojów drugiej połowy lat 80.

Kolejny album Tiltu, sygnowany nazwą Czad Komando Tilt ukazał się w 1990 roku. Na albumie znalazły się kolejne słynne utwory „Jeszcze będzie przepięknie”, „Nie wierze politykom”, czy „Gdzie te serca”.

W 1996 roku Tilt pod nazwą Tilt 2000 zagrał koncert akustyczny w Teatrze Buffo. Koncert był transmitowany przez radio i TVP. Zapis koncertu ukazał się na płycie „Rzeka Miłości – koncert w Buffo 96”. Na płycie znalazły się największe przeboje Tiltu, oraz „To co czujesz” Brygady Kryzys, czy utwory z solowego dorobku Tomka Lipińskiego. Między innymi kolejny przebój „Nie pytaj mnie” z filmu Psy 2. Album „Rzeka miłości – koncert w Buffo” nie przyniósł nowych utworów, ale klimat koncertu i akustyczne aranżacje piosenek pozbieranych z różnych okresów działalności Tomka Lipińskiego spowodowały, że utwory te zajaśniały nowym blaskiem.

W 2002 roku ukazuje się czwarta płyta Tiltu pt. „Emocjonalny Terror”. Na płycie znalazły się m.in. utwory „Miasto fcionga”, „Westchnienie” i „Ostatnia piosenka o miłości”, które trafiły do filmu „Reich” Władysława Pasikowskiego.

W 2010 roku ukazało się DVD zespołu w ramach serii „Najmniejszy koncert świata”. Oprócz znanych hitów Titlu znalazły się tam „Centrala” Brygady Kryzys oraz dwie nowe kompozycje.

Obecna grupa występuje jako Tomek Lipiński & Tilt. W repertuarze ma blisko 30 piosenek pochodzących z rożnych okresów funkcjonowania TILTu, a także Brygady Kryzys oraz z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego. Na koncertach usłyszeć można m.in. największe przeboje Tiltu takie jak m.in: „Mówię Ci że”, „Rzeka miłości…”, „Runął już ostatni mur”, „Jeszcze będzie przepięknie…”, utwory z filmów „Psy 2”, „Słodko-godzki”, „Reich”, oraz utwory Brygady Kryzys.

Od początku 2013 roku zespół wznowił intensywną działalność koncertową, zarówno na dużych imprezach plenerowych, jak i w polskich klubach. Równolegle muzycy pracują nad materiałem na nową płyte studyjną – pierwszą od 11 lat. Album powienien się ukazać się na początku 2014 roku.

Obecny skład zespołu Tomek Lipiński & Tilt:

Tomek Lipiński – gitara, wokal
Karol Ludew – perkusja (Semantik Punk)
Piotr Leniewicz – gitara basowa (Semantik Punk)
Wojciech Konikiewicz – instrumenty klawiszowe
Aleksander Korecki – saksofon, flet

{youtube}npYE7wswEAk{/youtube}

Więcej informacji o koncercie:
B90: http://www.b90.pl/koncerty/tomek-lipinski-tilt/
https://www.facebook.com/events/546886828699462/

Tomek Lipiński & Tilt – 09.11.2013, sobota, godz. 19:00 – B90, Gdańsk

Bilety dostępne są w cenie 30 zł (przedsprzedaż) oraz 40 zł (w dniu koncertu).
Wejściówki można nabywać online na stronie:
http://tickets.soundrive.pl/
http://www.b90.pl/bilety/

oraz w punktach stacjonarnych:

  • Klubie SPATiF (Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 54),
  • Cafe Absinthe (Gdańsk, ul. Św. Ducha 2 /Teatr Wybrzeże/),
  • Stacja de Luxe (Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 22),
  • Śródmieście (Gdynia, ul. Mściwoja 9),

W dniu koncertu bilety dostępne w kasie klubu B90 (ul. Doki 1, Gdańsk Strocznia).

Matt
Matthttps://life4.pl/
Mateusz Kardaś to dynamiczny i kreatywny twórca portalu internetowego life4.pl, który z pasją angażuje się w szerzenie wartościowych treści w sieci. Jako założyciel life4.pl, Mateusz poświęca się tworzeniu i kuracji treści, które inspirują i informują jego czytelników na temat stylu życia, zdrowia, sportu, muzyki, technologii oraz wielu innych interesujących tematów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

O MNIE

Mateusz Kardaś
Mateusz Kardaś to dynamiczny i kreatywny twórca portalu internetowego life4.pl, który z pasją angażuje się w szerzenie wartościowych treści w sieci. Jako założyciel life4.pl, Mateusz poświęca się tworzeniu i kuracji treści, które inspirują i informują jego czytelników na temat stylu życia, zdrowia, sportu, muzyki, technologii oraz wielu innych interesujących tematów.
Najnowsze

Zmiany w składzie Mystic Festival 2024

Grupy Witch Fever, Pest Control i Loathfinder witamy w programie festiwalu. Niestety, w tym roku do Gdańska nie dotrą Twin Temple, Ithaca i Dödsrit. Organizowanie festiwalu to złożone wyzwanie logistyczne, więc planujemy wszystko...

Paradise Lost zagra na Mystic Festival setlistę wybraną przez fanów!

aradise Lost ze specjalnym programem, o którym zdecydują fani, a także Dark Funeral, Blood Command oraz Mimi Barks dołączają do programu Mystic Festival 2024. Niestety, mimo wcześniejszych zapowiedzi w tym roku...

Kerry King na Mystic Festival 2024

Kerry King, legenda thrash metalu i filar potężnego Slayera, powraca na scenę z nowym zespołem, obiecując niezapomniane doznania podczas Mystic Festivalu 2024. Po wielu latach...

Kreator, Fear Factory, High Vis i 1000mods: Nowe Dodatki do Mystic Festival 2024

Mystic Festival 2024 staje się jeszcze bardziej ekscytujący dzięki najnowszym dodatkom do swojego programu, zapewniając pełne spektrum doznań muzycznych dla fanów. Kreator Kreator, pionierzy europejskiego thrash...

Mocne zasilenie składu Mystic Festival 2024

Mystic Festival 2024 wzbogaca swój program o kolejne 16 fascynujących artystów, oferując szeroki wachlarz muzycznych doznań dla wszystkich fanów metalu. Insomnium Fińscy mistrzowie melancholijnego i melodyjnego...