Przystanek Woodstock 2015: Modestep i kolejni wykonawcy!

przystanek woodstock logo - life.pl

Poznaliśmy nazwy kolejnych czterech wykonawców, którzy w tym roku uświetnią swoją obecnością Przystanek Woodstock. Jedną z nich jest znakomity skład – Modestep!

Przystanek Woodstock 2015: Modestep i kolejni wykonawcy!

Skoro pierwszy sukces na listach przebojów, który był udziałem Modestep w roku 2011, był tak błyskotliwy i niespodziewany, a – jak sami mówili – materiał nagrywali wtedy „trochę dla jaj”, to czy wyobrażacie sobie, dokąd dotrą teraz, gdy stworzyli album, który sami uwielbiają? Jak tłumaczą bracia Josh i Tony Friend, „London Road” to trafienie w punkt, to idealne oddanie charakteru ich czteroosobowej grupy i pełen pasji hołd złożony ich rodzinnemu miastu.

„W tej muzyce odnaleźliśmy się dzięki wizytom w londyńskich klubach” – tłumaczy Josh. „Mieliśmy sporo szczęścia, że mogliśmy tam bywać. Teraz ta muzyka rozniosła się na cały świat, ale ona pochodzi właśnie stąd. To Brytyjczycy stworzyli tę aurę dzięki tym ciemnym, nastrojowym dzielnicom Londynu. Chcemy to promować, chcemy pokazać te korzenie”. „Londyn to tygiel stylów” – dodaje Tony. “Coraz więcej występujących, nawet purystów, porzuca ograniczenia gatunków. Gatunki spotykają się gdzieś pomiędzy – garage, drum & bass, ale także rock i punk. Wielu miłośników mocniejszych stylów muzyki elektronicznej przyszło ze świata metalu.”

Dużym atutem Modestepu są dwaj nowi członkowie – gitarzysta Kyle Deek i perkusista Pat Lundy – którzy stanowią idealne dopełnienie i wnoszą wiele do nagranego w czasie jednego roku w pustym domu na farmie album „London Road”. „Zamiast studia wynajęliśmy dom na końcu świata” – żartuje Josh, „kierując się tym, że będziemy mogli robić tyle hałasu, na ile tylko będziemy mieli ochotę”.

{youtube}t9NK7ue27xo{/youtube}

Fani Modestep z przyjemnością przeczytają, że album wręcz eksploduje tym hasałem, odważnie ucierając industrialny dubstep z riffami à la Rage Against The Machine. „London Road” zawiera także spis osób, które pomogły w stworzeniu albumu, wybranych nie w celu uzyskania efektu komercyjnego, lecz dlatego, że faktycznie stanowią awangardę dźwięków, które Modstep kocha.
To jednak nie jedyny zespół, który dołączył do składu Przystanku Woodstock 2015. Podczas festiwalu pojawią się także Evol Walks, The Chikitas oraz Paceshifters!

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Na scenach pojawią się m. in.: Within Temptation, Afro Celt Sound System, Black Label Society, Shaka Ponk, Illusion, (Hed)p.e, Congo Natty, VOO VOO, Decapitated, Furyon, Eluveitie, Molotov, Shaggy, Modestep, Evol Walks, Domowe Melodie, Grubson, Mela Koteluk, Mrozu, Cannailles, Eminence, Scarecrow, Lipali, Proletaryat, Roan, O.Torvald, Frontside, Big Day, Curly Heads, Kuba Płucisz i Goście.

Matt
Matthttps://life4.pl/
Mateusz Kardaś to dynamiczny i kreatywny twórca portalu internetowego life4.pl, który z pasją angażuje się w szerzenie wartościowych treści w sieci. Jako założyciel life4.pl, Mateusz poświęca się tworzeniu i kuracji treści, które inspirują i informują jego czytelników na temat stylu życia, zdrowia, sportu, muzyki, technologii oraz wielu innych interesujących tematów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

O MNIE

Mateusz Kardaś
Mateusz Kardaś to dynamiczny i kreatywny twórca portalu internetowego life4.pl, który z pasją angażuje się w szerzenie wartościowych treści w sieci. Jako założyciel life4.pl, Mateusz poświęca się tworzeniu i kuracji treści, które inspirują i informują jego czytelników na temat stylu życia, zdrowia, sportu, muzyki, technologii oraz wielu innych interesujących tematów.
Najnowsze

Zmiany w składzie Mystic Festival 2024

Grupy Witch Fever, Pest Control i Loathfinder witamy w programie festiwalu. Niestety, w tym roku do Gdańska nie dotrą Twin Temple, Ithaca i Dödsrit. Organizowanie festiwalu to złożone wyzwanie logistyczne, więc planujemy wszystko...

Paradise Lost zagra na Mystic Festival setlistę wybraną przez fanów!

aradise Lost ze specjalnym programem, o którym zdecydują fani, a także Dark Funeral, Blood Command oraz Mimi Barks dołączają do programu Mystic Festival 2024. Niestety, mimo wcześniejszych zapowiedzi w tym roku...

Kerry King na Mystic Festival 2024

Kerry King, legenda thrash metalu i filar potężnego Slayera, powraca na scenę z nowym zespołem, obiecując niezapomniane doznania podczas Mystic Festivalu 2024. Po wielu latach...

Kreator, Fear Factory, High Vis i 1000mods: Nowe Dodatki do Mystic Festival 2024

Mystic Festival 2024 staje się jeszcze bardziej ekscytujący dzięki najnowszym dodatkom do swojego programu, zapewniając pełne spektrum doznań muzycznych dla fanów. Kreator Kreator, pionierzy europejskiego thrash...

Mocne zasilenie składu Mystic Festival 2024

Mystic Festival 2024 wzbogaca swój program o kolejne 16 fascynujących artystów, oferując szeroki wachlarz muzycznych doznań dla wszystkich fanów metalu. Insomnium Fińscy mistrzowie melancholijnego i melodyjnego...