Pod koniec września w czasie jedynego występu w naszym kraju, 35 lat swojej scenicznej przygody będzie świętować legendarna ekipa Cockney Reject, która wspierana będzie przez młodszych kolegów z Booze & Glory oraz polskich weteranów – Pils.
Już 28 września podczas jedynego koncertu w naszym kraju, który odbędzie się w krakowskim klubie Kwadrat, 35-lecie działalności świętować będzie legendarna formacja punkowa – Cockney Rejects.
Cockney Rejects zadebiutowali EPką „The Flares and Slippers” wydaną w 1979 roku przez niezależną wytwórnię Small Wonder. Pod koniec tego samego roku dzięki Jimmy’emu Pursey’owi (Sham 69) podpisali kontrakt z wytwórnią EMI, co zaowocowało wydaniem w 1980 dwóch pierwszych albumów: „Greatest Hits Vol. 1” i „Greatest Hits Vol. 2”. W tym czasie Scotta zastąpił Nigel Woolf.
Utwór „The Greatest Cockney Rip Off” (stanowiący parodię utworu „Hersham Boys” zespołu Sham 69) z płyty „Greatest Hits Vol. 2” stał się największym przebojem Cockney Rejects w całej jego karierze (osiągnął 21 miejsce i spędził 7 tygodni na liście przebojów). Członkowie zespołu, którzy byli lojalnymi kibicami drużyny piłkarskiej West Ham United F.C., złożyli jej hołd nagrywając utwór „I’m Forever Blowing Bubbles” (śpiewany przez kibiców West Ham od wczesnych lat 20.). Inne piosenki zespołu miały mały walor komercyjny, ponieważ były mocno osadzone w tematach dotyczących bójek ulicznych albo chuligaństwa kibiców piłkarskich. Pozostałe utwory, którym udało się zagościć na brytyjskich listach przebojów to: „Bad Man!”, „We Can Do Anything” i „We Are the Firm”.
Kolejny album „Greatest Hits Vol. 3” (Live & Loud) nagrano na żywo w londyńskim Abbey Road Studios z nowym perkusistą Keithem „Sticksem” Warringtonem przy udziale zaproszonej publiczności. Na następnej płycie The Power and the Glory zespół odszedł od punkrocka w stronę bardziej rockowego brzmienia. Choć płyta była lepsza tekstowo i muzycznieod swoich poprzedniczek nie zdołała przekonać wszystkich fanów zespołu. Na piątym albumie The Wild Ones nagranym w 1982 i wyprodukowanym przez Pete’a Way’a z UFO muzycy zaprezentowali typowy hard rock. Zanim zespół zawiesił działalność w 1985 roku ukazały się dwa kolejne albumy: Quiet Storm (1984) (wydany pod nazwą The Rejects) oraz Unheard Rejects (1985).
W 1990 roku Turner, Geggus, Riodan i Warrington powrócili na krótko, aby nagrać płytę Lethal. W 1997 nakładem wytwórni Dojo ukazał się zestaw singli Cockney Rejects The Punk Singles Collection z lat 1977–1982.
W 1999 nastąpił kolejny powrót Cockney Rejects w składzie Turner, Geggus, Tony Van Frater i Andrew Laing (rok później zastąpił go Les Cobb). W następnych latach zespół nagrał kolejne płyty: Greatest Hits Vol. 4 (nowe wersje starych utworów), Out of the Gutter (2003) oraz Unforgiven (2007). W 2006 na miejsce Cobba powrócił Laing.
{youtube}T-NZJ9t9uWI{/youtube}
Booze & Glory to streetpunkowa formacja z Londynu, która powstała w 2009 roku z inicjatywy Marka, Liama, Bartka i Mariusza. Z czasem z zespołu odszedł Mariusz i Bartek, a zastąpili ich Tommy na perkusji (ex The Cliches) i Bubble (Seaside Rebels). Zespół ma na koncie trzy albumy CD i kilkanaście mniejszych wydawnictw oraz kompilacji. Ich pierwszy oficjalny teledysk do kawałka „London Skinhead Crew” stał się prawdziwym hitem, który w jeden rok od premiery na YouTube obejrzało ponad 2 miliony internautów. Jeżeli lubicie żywiołowe, wpadające w ucho melodie, chóralne zaśpiewy i fantastyczną zabawę, to koncert Booze & Glory będzie dla Was punktem obowiązkowym.
{youtube}aY4pZlP6YtE{/youtube}
Polskim akcentem podczas tego koncertu będzie załoga Pils. Początki historii zespołu sięgają 70-tych lat ubiegłego stulecia. Wszystko zaczęło się w Tychach, na Śląsku, w mieście sypialni klasy robotniczej, gdzie jedynymi atrakcjami były: socrealistyczny krajobraz, fabryka samochodów małolitrażowych, zaśmierdłe jezioro, majowe pochody i browar.
Koncert odbędzie się 28 września w krakowskim klubie Kwadrat. Drzwi klubu otwarte będą o godzinie 18:00, natomiast pierwszy zespół rozpocznie występ godzinę później. Bilety można nabywać w przedsprzedaży w cenie 70 złotych. W dniu koncertu ich koszt wyniesie 80 złotych.
Wejściówki można nabywać w następujących punktach:
- Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
- Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
- Metal Shop, ul. Długa 17
- Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
- Carton Shop, ul. Floriańska 36
- Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
- Hard Rock Pub, ul Grodzka 42
- Galeria Kazimierz ” stoisko TAKT 24
- Galeria Krakowska stoisko TAKT 24